Jak nie wyrywać włosów podczas czesania?

Jak nie wyrywać włosów podczas czesania

Każda z nas marzy o gęstych, długich włosach. Niestety, nie każdej z nas udaje się ziścić to pragnienie. Bardzo często same niweczymy swoje starania. Podpowiadamy, jak nie wyrywać włosów podczas czesania.

Zainwestuj w dobrą szczotkę do włosów

Bardzo często wyrywamy włosy podczas czesania, gdyż korzystamy z nieodpowiednich narzędzi. Grzebień o zbyt wąskich ząbkach, ostre metalowe ząbki szczotki – wszystko to może utrudniać nam zadanie. Gdy kupimy dobrą szczotkę do włosów, na rynku można znaleźć takie, które wręcz ułatwiają rozczesywanie dzięki specjalnym, plastikowym ząbkom o odpowiednim rozstawieniu, to problem zniknie. Nie bój się wydać większej kwoty na akcesoria do włosów, ta inwestycja szybko się zwróci w postaci pukli w dobrej kondycji.

Używaj odżywki ułatwiającej rozczesywanie

Czesanie można sobie ułatwić, sięgając po specjalną odżywkę bez spłukiwania przeznaczoną do rozczesywania kosmyków. Zapewnia ona poślizg, a zmniejsza tarcie, co sprzyja rozplątywaniu włosów, a nie ich wyrywaniu. Tutaj nie musisz kupować drogiej odżywki, wystarczy jakakolwiek bez spłukiwania.

Na noc rób warkocze lub luźny kok

Bardzo często budzimy się rano z kołtunami na głowie. To zasługa spania w rozpuszczonych włosach. W ciągu nocy często zmieniamy pozycję, przekręcamy się z boku na bok, trąc włosami o poduszkę.

Po każdym myciu głowy używaj odżywki do włosów

Aby włosy się nie plątały, trzeba dostarczyć im odpowiedniej porcji emolientów, czyli substancji o działaniu natłuszczającym. W związku z tym po każdym myciu głowy, należy użyć odżywki do włosów.

Cierpliwie rozczesuj włosy

Żyjemy w ciągłym biegu, co sprzyja nerwowości. Wszystko chcemy mieć na już, przez co często zbyt mocno szarpiemy włosy podczas szczotkowania i tym samym doprowadzamy do przerzedzania się naszej fryzury.  Na rozczesywanie zawsze warto zarezerwować nieco więcej czasu, by uniknąć nerwowych ruchów.

Nie chodź spać z mokrymi włosami

Wiele z nas jest tak zmęczonych, że po umyciu głowy kładzie się spać z mokrymi włosami. Niestety, taka postawa sprzyja obudzeniu się z kołtunami na głowie, które bardzo trudno rozsupłać. Głowę zawsze warto myć wówczas, gdy możemy ją wysuszyć – czy to naturalnie, czy za pomocą suszarki.

Nie przecieraj włosów gwałtownie ręcznikiem

Po myciu głowy lubimy je trochę osuszyć, przecierając dynamicznie ręcznikiem. Niestety, taka technika sprzyja uszkodzeniu pukli oraz ich splątaniu. Warto o tym pamiętać i delikatnie przykładać ręcznik do naszych włosów.

PODZIEL SIĘ: