Podkład na jesień i zimę – który wybrać?

Podkład na jesień i zimę

Podkład na jesień i zimę powinien mieć nieco inną konsystencję niż te, które stosujemy w cieplejszych porach roku. Niezależnie od tego, czy szukasz podkładu do skóry suchej, mieszanej czy naczynkowej, warto wybrać kosmetyk o bogatej i nawilżającej konsystencji. Tego typu kosmetyk nie tylko ukryje niedoskonałości, ale również będzie stopniowo poprawiał stan naszej skóry oraz ochroni ją przed zimnem, wiatrem czy deszczem.  

Jaki podkład na jesień wybrać?

Kosmetyk na jesień i zimę powinien mieć dość gęstą konsystencję i wysoką zawartość dodatkowych składników pielęgnujących. Zima to zawsze trudny czas dla naszej skóry – z jednej strony narażona jest ona na wiatr, mróz, deszcz i śnieg, a z drugiej strony często reaguje przesuszeniem, ponieważ całe dnie spędzamy w ogrzewanych pomieszczeniach. Podkład na zimę to swego rodzaju warstwa ochronna dla skóry, która chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Kapryśna jesienna i zimowa pogoda zwiększają wymagania, co do podkładu. Podczas zimnych dni, podkład ma za zadanie nie tylko wyrównywać koloryt cery i nadawać jej zdrowy blask, ale także chronić przed zimnem na zewnątrz i przesuszonym powietrzem w pomieszczeniach. Kosmetyk ten powinien więc być bogaty w substancje nawilżające i odżywcze oraz mieć o wiele bogatszą strukturę od podkładów, stosowanych latem.

Podkład na jesień i zimę – bogata konsystencja i bogactwo składników pielęgnacyjnych

Unikasz cięższych podkładów, ponieważ boisz się ich nierównomiernego nakładania? Jeśli tak, by temu zaradzić wystarczy do podkładu dodać odrobinę ulubionego serum lub kremu, a całość rozgrzać w palcach, co ułatwi odpowiednie rozprowadzenie podkładu na skórze. Niezwykle ważny jest również sposób aplikacji podkładu – rozcieranie go lub nakładanie za pomocą pędzla mogą podkreślać odstające skórki. Lepszym sposobem będzie nałożenie podkładu za pomocą gąbeczki lub palcami.

Jeśli zmagasz się ze zmarszczkami, nie warto wybierać podkładów silnie matujących. Tego typu kosmetyki najlepiej będą prezentować się na skórze bez wad. W pozostałych przypadkach lepszym wyborem będzie podkład nawilżający lub rozświetlający. Dlaczego jednak nie wybierać podkładu matującego? Odpowiedź jest prosta – podkład matujący może w ciągu dnia może odkładać się w zmarszczkach i załamaniach skóry, dodatkowo je podkreślając. Warto również stosować pudry, które nie będą obciążać skóry. Idealnym rozwiązaniem będzie puszek do pudru, który skutecznie ułatwi aplikację.

Ważnym elementem zimowego i jesiennego makijażu jest baza. Odpowiedni kosmetyk nie tylko wygładzi, ale także nawilży i ułatwi aplikację podkładu. Jeśli nie jesteś specjalistą w makijażu, nie warto wybierać bazy silikonowej, która wymaga bardzo dokładnego demakijażu i to często z użyciem olejków. Zwykłe, zbyt lekkie kosmetyki do demakijażu mogą nie usunąć wygładzających silikonów do końca i doprowadzić do powstawania nieestetycznych wyprysków. Lepszym rozwiązaniem więc, nawet dla cery tłustej, będzie baza nawilżająca. Szczególnie ważne jest to w okresie zimowym, gdy większość czasu spędzamy w pomieszczeniach ogrzewanych z bardzo suchym powietrzem.

Ważną kwestią jest również właściwa higiena pędzli. Zastanawiasz się – jak myć pędzle? Wszystkie informacje znajdziesz we wspomnianym artykule.

PODZIEL SIĘ: