Sposoby na białe zęby

sposoby na białe zęby

Picie takich napojów jak kawa, herbata czy czerwone wino, a także palenie papierosów oraz stosowanie niektórych leków, w tym antybiotyków nie sprzyja utrzymaniu pięknych, białych zębów, na których tak wielu nam przecież zależy.

 

Jak wybielić zęby skutecznie i w sposób bezpieczny?

Przebarwienia na zębach usunąć można na wiele sposobów począwszy od nieskomplikowanych domowych metod z wykorzystaniem sody oczyszczonej, soli kuchennej czy soku z cytryny (które trzeba jednak stosować z głową), poprzez zastosowanie gotowych już środków do pielęgnacji jamy ustnej oraz dobrych i sprawdzonych produktów na wybielanie zębów. Pośród nich znajdziemy chętnie wybierane i popularne, wybielające pasty zawierające specjalne enzymy, uwodnioną krzemionkę i węglan wapnia, które pod warunkiem, że posiadają niski współczynnik ścieralności, można stosować do codziennej jej higieny, a także płyny do płukania jamy ustnej, dopełniające całości, jako że ograniczają tworzenie się płytki nazębnej. W wielu przypadkach już samo użycie tych dwóch rzeczy wystarczy, by osiągnąć pożądany efekt wybielenia.

 

Do bardziej wymagających i czasochłonnych metod należy stosowanie przezroczystych pasków nasączonych wybielającym żelem bądź inne specjalistyczne, bardziej kosztowne metody używane przez stomatologów. Często różnicę zauważymy już pozbywając się samego tylko kamienia ze szkliwa, które wykonać można mechanicznie, ultradźwiękami, bądź za pomocą tak zwanego piaskowania.

 

Niezależnie od tego, na jaką metodę się zdecydujemy, regularne i dokładne szczotkowanie zębów to podstawa i bez niego żadne paski w pełni skuteczne nie będą.

 

Dowiedz się więcej na: https://www.listerine.pl/wybielanie-z%C4%99b%C3%B3w/jak-wybieli%C4%87-z%C4%99by

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: