Perfumy – jak przedłużyć ich trwałość?

jak przedłużyć trwałość perfum

Kupujemy perfumy, by pięknie pachnieć. Nasz zapach to także składowa naszego wizerunku. Chcemy czuć się pewnie w różnych miejscach i sytuacjach – w pracy, na wyjeździe, kolacji z przyjaciółmi czy randce. Nie zawsze obfite spryskanie się perfumami sprawia, że piękna woń roztacza się wokół nas przez dłuższy czas. Jak sprawić, by zapach perfum towarzyszył nam dłużej?

 

Trwałe perfumy = drogie perfumy

Oczywiście na temat perfum pokutuje wiele przekonań, które niekoniecznie są prawdziwe. Utrwalane przez lata obrastają w prawidła, do których niestety się stosujemy i wierzymy w nie. Czy drogie perfumy to zawsze te, które pięknie pachną, a ich zapach utrzymuje się na skórze przez długi czas? Niekoniecznie. O innych faktach i mitach na temat perfum przeczytasz tutaj. Jeśli chcesz, aby perfumy utrzymywały swoją woń dłużej, skorzystaj z naszych kilku porad.

Miejsce stosowania

Jesteśmy przyzwyczajone do stosowania perfum na skórę szyi, jednak warto pamiętać o tym, że woń pięknie rozwija się pod wpływem temperatury ciała, dlatego możemy także zaaplikować je w inne miejsca. Miejsca, w których mocniej pulsuje krew będą idealne – jak skronie czy wewnętrzna część nadgarstka. Nie pocieraj ich przy tym, ponieważ połączysz zapach z wydzielinami skórnymi, które mogą skrócić trwałość zapachu. Jeśli lubisz subtelny zapach, skrop delikatnie perfumami włosy. A jak wygląda sytuacja ze stosowaniem perfum za uszami? Wydzielanie sebum nie wpływa korzystnie na nuty zapachowe.

perfumy jak przedłużyć ich trwałość

Olejki i balsamy nawilżające

Na nawilżonej skórze zapach perfum utrzymuje się najdłużej, na przesuszonej – ulatnia się. Damskie perfumy będą powoli uwalniały swoje nuty zapachowe na skórze, w którą wtarłyśmy nawilżający balsam czy też olejek zapachowy. Wiele marek, jak Bruno Banani posiada w swojej ofercie produkty uzupełniające. Perfumowane mydła, żele pod prysznic czy balsamy o tym samym zapachu przedłużą trwałość perfum.

Stosowanie perfum zaraz po kąpieli

Po kąpieli skóra jest nie tylko oczyszczona, ale także jej pory są otwarte. Dlatego jeśli spryskamy się perfumami zaraz po wzięciu prysznica, zapach będzie nam towarzyszył dłużej.

perfumy jak przedłużyć ich trwałość

Roll-on, czyli perfumy w każdej sytuacji

Nawet najpiękniejsze perfumy nie będą nieustannie wydzielały swojej woni, dlatego jeśli jesteśmy w pracy i czeka nas 8 godzin w biurze warto zastosować roll-on. Perfumetka w kulce jest niezwykle praktyczna – zmieścimy ją do torebki, a nawet przygotowywanej na wielkie wyjścia kopertówki. Dzięki wygodnej formie szybko posmarujesz wybrane partie skóry, przedłużając tym samym zapach.

Spryskiwanie ubrań perfumami

Istnieje jeszcze jeden sposób na piękny zapach –możemy spryskać perfumami naszą odzież. Kilka kropel na szal, sweter czy płaszcz może zdziałać cuda. Okazuje się, ze perfumy na tkaninach utrzymują się dłużej. Pamiętajmy jednak o tym, że niektóre kosmetyki mogą zostawiać plamy.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: