Olejowanie włosów

olejowanie

Zdrowe i lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Z pomocą uzyskania takiego efektu przychodzi olejowanie włosów, które może zapewnić piękny wygląd naszej fryzury.

Olejowanie czyli hinduski sposób na piękne włosy

Hinduski to bardzo atrakcyjne kobiety, które wyróżniają się nie tylko ciemniejszą karnacją i oprawą oczu ale również niesamowicie gęstymi i lśniącymi włosami. Sekretem ich pielęgnacji jest właśnie olejowanie. Ten prosty zabieg pozwala cieszyć się pięknymi i długimi włosami, których zazdroszczą im kobiety z całego świata. Olejowanie stało się od pewnego czasu modne także w Polsce. Coraz więcej preparatów kosmetycznych na włosy zawiera równego rodzaju olejki. Moc drogocennych olejków, ukrytych w buteleczkach potrafi zdziałać wiele dobrego dla włosów, dlatego warto poznać rodzaje olejów oraz ich właściwości pielęgnacyjne. Najlepiej nałożyć olejek na całą długość włosów, przykryć je czepkiem lub pozostawić nawet na kilka godzin. Po zabiegu włosy trzeba dokładnie umyć i pozostawić do naturalnego wyschnięcia lub wysuszyć za pomocą suszarki.

Olejek arganowy

Olejek arganowy to jeden z najbardziej popularnych olejków. Przez niektórych jest nawet nazywany płynnym złotem. Olej pozyskiwany jest z drzewa Arganu. Ma właściwości odżywcze, dlatego najlepiej wcierać go we włosy i skórę głowy. Może być także aplikowany na same końcówki, zabezpieczając je przed rozdwajaniem. Już niewielka jego ilość może poprawić stan włosów i dodać im blasku.

Olej kokosowy

Olej kokosowy jest tłoczony na zimno. To idealny środek dla suchych i łamliwych włosów. Zawiera dużą ilość witaminy E. Bardzo łatwo wnika w strukturę włosa, jednocześnie pozostawiając na skórze film ochronny. Zapobiega łamaniu włosów podczas czesania. Najlepiej nakładać go w formie maski lub balsamu, na umyte i wilgotne włosy.

Olej z amli

amla

Olej ten jest pozyskiwany z indyjskiego agrestu. Dzięki niemu włosy stają się błyszczące, sprężyste i zdrowe. Odżywia włosy i pielęgnuje je od wewnątrz, co niesamowicie je wzmacnia. Amla to sekret pięknych włosów kobiet z Indii. Warto wypróbować tego olejku, aby zobaczyć różnicę na swoich włosach.

Olej makadamia

Olej z orzechów makadamia, podobnie jak kokosowy, ma działanie regenerujące i wzmacniające. Jest odpowiedni do suchych i łamliwych włosów. Zawiera witaminy, które dodatkowo odżywiają skórę głowy. Może być aplikowany na całą długość włosów lub ich końce.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: