Odmładzanie skóry dłoni

pielegnacja-dloni

Skóra dłoni, tak samo jak skóra każdej innej partii ciała podlega procesom starzenia się. Co więcej – najczęściej ulega im dużo szybciej, ponieważ wystawiona jest na działanie wielu szkodliwych czynników, a także posiada specyficzną budowę. W jej obrębie znajduje się bardzo mało gruczołów łojowych, które w sposób naturalny dbają o prawidłowe nawilżenie. Ponadto na dłoniach nie ma za dużo tkanki tłuszczowej, co wpływa na szybsze pojawianie się zmarszczek. Jeśli doda się do tego sytuacje z dnia codziennego, czyli częste moczenie dłoni, kontakt z detergentami, wstawianie na mróz, wiatr i słońce – efekty są łatwe do przewidzenia.

Skóra na dłoniach jest bardzo wrażliwa, w wyniku procesu starzenia się skóra na dłoniach staje się cienka i wiotka. Ale też problem nie jest tylko spowodowany starzeniem się skóry i może dotyczyć również osób młodych. Może być zniszczona nawet już u bardzo młodych osób. I nawet jeśli dba się o twarz, szyję, dekolt, figurę, to cały misternie tworzony wizerunek mogą zburzyć niezadbane dłonie,  „kościste” czy nawet „żylaste”. Idealnym rozwiązaniem może okazać się kompletna terapia AntiAging, która odnowi dłonie i odejmie lat.

Kiedy warto zdecydować się na taki zabieg?

Taki zabieg jest przeznaczony w zasadzie dla wszystkich, którzy odczuwają dyskomfort związany z nieestetycznymi dłońmi i sądzą, że powinni poprawić ogólną kondycję skóry na dłoniach – tłumaczą specjaliści z Klinik Ziemlewski. Natomiast szczególnie zalecany jest osobom z:

 • szarą i szorstką skórą,
 • przebarwieniami, brązowymi plamami,
 • nadmiernie widocznymi naczyniami żylnymi i zanikiem tkanki tłuszczowej,
 • brakiem jędrności skóry na dłoniach oraz zmarszczkami.

Terapia AntiAging na dłonie

To terapia przeciwstarzeniowa, koncentruje się ona nie tyle na leczeniu już poważnych zmian, ile na utrzymaniu dobrej kondycji. Aby osiągnąć najlepszy efekt należy przejść pełną terapię i stosować się do zaleceń lekarza. Niżej przedstawiono trzy ważne kroki podczas pełnej terapii.

 1. Zabieg przy użyciu preparatów na bazie francuskiego kwasu hialuronowego, który daje niesamowity efekt nawilżenia i uelastycznienia skóry dłoni.
 2. Dodatkowo warto wzmocnić efekt preparatami (np. StylAge Hydro oraz StylAge HydroMax, które  wzbogacone są o: mannitol i sorbitol), działają one przeciw wolnym rodnikom, powodują piękne rozświetlenie i regenerację skóry – tłumaczą eksperci z Klinik Ziemlewski.
 3. Trzecim krokiem do pięknych i zadbanych dłoni są rękawiczki, warto tu wybrać Softfil Skincare Gloves, bo mają one skoncentrowane serum nawilżająco-odżywcze zawierające kwas hialuronowy, ekstrakt z czerwonych alg oraz wyciąg z Lime perl (zawierający kwasy AHA). Takie rękawiczki są doskonałym uzupełnieniem kuracji, przede wszystkim są bardzo wygodne i można je stosować w domu, bez obaw, że znakomita część preparatu wytrze się podczas użytkowania.

Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest pod skórę za pomocą bardzo cienkiej mikrokaniulki, co minimalizuje jego bolesność oraz ryzyko powstania siniaków. Dla większego komfortu podaje się preparat zawierający miejscowy środek znieczulający. Zabieg trwa około 15-20 minut.

Jak się przygotować?

Warto zapamiętać, że kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych.

Bardzo ważną rzeczą jest również uświadomienie sobie o przeciwwskazaniach do zastosowania zabiegu, są nimi przede wszystkim:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • choroby układu odpornościowego.

Efekty zabiegu

Po wykonaniu takiego zabiegu przede wszystkim zauważalna będzie poprawa wyglądu skóry na dłoniach. Zabieg gwarantuje:

 • przywrócenie utraconej elastyczności,
 • utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry,
 • rewitalizację i ujędrnienie skóry,
 • pobudzenie produkcji nowego kolagenu, który jest podstawowym budulcem skóry.

Po zabiegu

Po zabiegu warto zachować  środki ostrożności, aby wzmocnić efekt. Przez jakiś czas należy unikać:

 • promieniowania słonecznego (także solarium);
 • uciskania dłoni w miejscu podania preparatu;
 • nie narażać się na działanie ekstremalnych temperatur (intensywne zimno, sauna).

Więcej na stronie: http://www.klinikiziemlewski.pl/medycyna-estetyczna

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: