Naturalne kremy do twarzy – dlaczego warto?

Naturalne kremy do twarzy
Jernej Graj z Unsplash

Kiedy kilka lat temu w sklepach pojawiły się naturalne kremy do twarzy, a ich popularność zaczęła szybko wzrastać, liczne głosy przekonywały, iż to tylko chwilowy trend. Okazuje się jednak, iż moda na kremy naturalne nie przemija, a dla wielu z nas stosowanie ich stało się codziennością i nie wyobrażamy sobie bez nich codziennej pielęgnacji twarzy. Dowiedz się co wpłynęło na wciąż rosnące zainteresowanie naturalnymi kremami do twarzy oraz dlaczego warto je stosować.

Bezpieczne i przyjazne skórze składniki

Naturalne kremy do twarzy zawierają składniki, które nie są szkodliwe dla ludzkiej skóry. W kosmetykach konwencjonalnych stosuje się powszechnie składniki, które mogą zatykać pory, naruszać naturalną barierę lipidową skóry, przesuszać, a także powodować wysypki i zaczerwienienia. W naturalnych kremach nie ma substancji szkodliwych. Sięgając po krem naturalny, unikamy stosowania niebezpiecznych składników, które mogą szkodliwie wpływać nie tylko na naszą skórę, ale też zdrowie.

Mniejsze ryzyko podrażnień i alergii skórnych

Chociaż naturalne kremy do twarzy nie zawsze są kosmetykami hypoalergicznymi, to ich stosowanie wiąże się z dużo mniejszym ryzykiem wystąpienia alergii oraz podrażnień, niż stosowanie kosmetyków drogeryjnych. Związane jest to z faktem, iż kosmetyki naturalne zawierają mniej substancji chemicznych o szkodliwym wpływie na skórę, które mogą podrażniać naturalną barierę ochronną skóry. Naturalne kremy do twarzy są przyjazne skórze ze względu na stosowanie łagodnych oraz naturalnych substancji, emulgatorów i zapachów.

Proste składy i formuły

To kolejny powód, aby sięgnąć po naturalne kremy. Zamiast długiej listy składników, kremy naturalne zawierają ich zaledwie 4-5. To wystarczy, aby kosmetyk był skuteczny oraz dobrze działał na skórę. Nawet jeżeli składników jest więcej, to rozszyfrowanie ich nazw nie powinno być problemem. To, co znajdujemy w większości z nich to oleje i ekstrakty roślinne, proteiny, humektanty, olejki eteryczne, glinki itp.

Mniej chemii i toksycznych składników

Stosując kremy naturalne, ograniczamy ilość stosowanej na co dzień chemii, której w obecnych czasach trudno jest uniknąć. Możemy znaleźć ją wszędzie: w jedzeniu, lekach, środkach czystości i kosmetykach. Dziennie na naszą skórę może trafiać aż 515 szkodowych chemikaliów! Stosując kremy naturalne możemy tę ilość znacznie ograniczyć.

Skuteczne działanie

Aktywne substancje roślinne stanowiące podstawowe składniki kremów naturalnych, wykazują się skutecznym działaniem oraz wspierają naturalne procesy, które zachodzą w naszej skórze. Zamiast blokować pracę gruczołów łojowych – usprawniają ją. Zamiast podrażniać naturalną barierę ochronną – wzmacniają ją. Nie tworzą na skórze warstwy zatrzymującej wilgoć, tylko wiążą wodę w komórkach oraz chronią skórę przed jej odparowywaniem. Kosmetyki naturalne są skuteczne. Chociaż często na efekty ich działania trzeba zaczekać, warto dać szansę skórze (wspieranej przez przyjazne składniki roślinne) żyć zgodnie z jej naturalnym rytmem. Z pomocą w codziennej pielęgnacji przychodzą nam naturalne kremy do twarzy od tołpa.

PODZIEL SIĘ: