Jak działają ODŻYWKI DO RZĘS i jakie mają składniki?

ODŻYWKI DO RZĘS
Sharon McCutcheon z Unsplash

Odżywki do rzęs są coraz popularniejszym kosmetykiem. Stosuje się je, aby przyspieszyć wzrost rzęs, zagęścić je, wzmocnić i uelastycznić.

Po raz pierwszy pojawiły się w Stanach Zjednoczonych, gdzie z reguły rozpoczynają się wszelkie kosmetyczne mody. Początkowo dostępne było niewiele produktów stymulujących wzrost rzęs, podczas gdy dziś liczymy je w setkach. Stworzono już nawet osobną kategorię odżywek do brwi, choć z początku na łuk brwiowy stosowany to samo serum, co na rzęsy.

Jak działają odżywki do rzęs?
Jakie składniki możemy w nich znaleźć?

DZIAŁANIE odżywek do rzęs

Wszelkie problemy z rzęsami biorą się zazwyczaj z osłabienia zakorzenionych w powiece cebulek. Dobra odżywka do rzęs działa właśnie na korzeń każdego włoska, dzięki czemu działa efektywnie i poprawia kondycję rzęs na długo. Składniki odżywcze docierają bezpośrednio do mieszków włosowych, aktywizują cebulki, pobudzają krążenie skórne i przyspieszają proces wzrostu. Ze względu na specyfikę tego kosmetyku najskuteczniejsze są odżywki nakładane jak eyeliner, u samej nasady rzęs, a nie na całe włoski za pomocą szczoteczki.

EFEKTY stosowania odżywki


Co daje regularne aplikowanie odżywki? Przede wszystkim rzęsy się wzmacniają, ponieważ lepiej odżywione i nawodnione cebulki mocniej się ukorzeniają. Stają się bardziej elastyczne, pełne blasku, a nawet ciemniejsze. Odżywka może podkreślić naturalny odcień rzęs, ale przede wszystkim wydłuża i pogrubia je. Linia rzęs staje się gęstsza, ponieważ wyrastają nowe włoski i zahamowana zostaje nadmierne wypadanie rzęs. Dobrej jakości serum to alternatywa dla przedłużania rzęs, ponieważ podkreśla naturalne piękno rzęs, a nie je maskuje.

Jakie SKŁADNIKI zawierają odżywki do rzęs?

Nasze rzęsy potrzebują przede wszystkim witamin i minerałów, dlatego dobrze, jeśli znajdą się w odżywce. Mogą występować w składzie osobno np. tokoferol (czyli witamina E), ale również pod postacią ekstraktów roślinnych. Większość roślin znanych ze swojego pozytywnego wpływu na włosy zawiera cenne dla rzęs minerały (cynk, żelazo, krzem) i witaminy (kwas foliowy, witaminę C, biotynę). Obecność naturalnych ekstraktów w odżywkach jest ważna, choć oprócz nich pożądane składniki odżywek do rzęs to również: keratyna, nanopeptydy, substancje przyspieszające wzrost.

Więcej informacji na temat składników i działania odżywek do rzęs, a także spis najpopularniejszych produktów, na stronie topoweodzywki.pl.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: