Jak dbać o włosy farbowane?

Jak dbać o włosy farbowane
Tamara Bellis z Unsplash
Włosy farbowane mają dość wygórowane potrzeby. Jeśli więc chcesz, by kontakt z farbą ich nie osłabił, a kolor ciągle był intensywny i piękny, powinnaś zmienić swoje codzienne kosmetyki do pielęgnacji włosów na specjalistyczne. Dedykowana maska do włosów farbowanych i delikatny szampon to strzał w dziesiątkę. Dowiedz się, jak dbać o włosy farbowane!

Potrzeby włosów farbowanych

Wszystko, co robimy z naszymi włosami, a także wszystko z czym się stykają, ma wpływ na ich kondycję. Farbowanie jest jednym z najbardziej szkodliwych czynników, ale… nie oznacza to jeszcze, że trzeba z tego rezygnować. W końcu nowy kolor jest najlepszym wyrazem naszej osobowości lub podkreśleniem wejścia na nowy etap życia.

Decydując się jednak na farbowanie, musisz wziąć pod uwagę, że od teraz twoje włosy będą wymagały intensywniejszej i bardziej uważnej pielęgnacji. Potrzebujesz dedykowanych kosmetyków, a także powinnaś dokładnie przestrzegać zaleceń, by włosy miały ciągle piękny kolor i były w dobrej kondycji. Musisz zapewnić im blask, wzmocnienie i intensywne nawilżenie.

Maska do włosów farbowanych Fructis Hair Food Goji

Znajdź dobrej jakości szampon do mycia włosów farbowanych, ale nie bazuj tylko na nim. Twoje włosy potrzebują czegoś maksymalnie nawilżającego i odżywczego, więc maska do włosów farbowanych jest strzałem w dziesiątkę. Jednym z najlepszych rozwiązań jest Fructis Hair Food Goji.

Jego baza to jagody goji – są uznawane za najcenniejszy superfood, a właśnie tego twoje włosy najbardziej łakną. Maska do włosów farbowanych Fructis Hair Food Goji odżywia włosy na wielu poziomach – dostarcza im mnóstwa składników odżywczych i aminokwasów, które są podstawowym składnikiem budulcowym. Kosmetyk zapewnia intensywny, pełen blasku kolor, niezależnie od tego, czy to dopiero po koloryzacji, czy później.

Jak dbać o włosy farbowane

Szampon i maska do włosów farbowanych to nie wszystko. Liczy się także sposób ich stosowania, a także metody pielęgnacji włosów. Jeśli chcesz ochronić kolor, koniecznie myj włosy letnią, nie gorącą wodą i spłukuj pianę w niskiej temperaturze. Dzięki temu łuski włosów się zamkną i kolor nie będzie się wypłukiwał.

Zwróć także uwagę na to, że włosy farbowane często stają się mocno przesuszone. Dlatego zadbaj o ich nawilżenie zarówno od zewnątrz, jak i od środka. Pij dużo wody i chroń włosy przed nadmiernym przesuszaniem. Unikaj prostownicy i suszarki, a jeśli już musisz potraktować kosmyki wysoką temperaturą, zabezpiecz je środkami do ochrony w czasie stylizacji.

PODZIEL SIĘ: