Elastyna- zrób sobie krem

Elastyna jest to białko, które współwystępuje wraz z kolagenem w tkance łącznej. Ma ona za zadanie zapewniać skórze sprężystość oraz elastyczność. Włókna elastynowe są produkowane w organizmie ludzkim, jednak wraz z osiągnięciem 25 roku życia ta produkcja ulega stopniowemu zmniejszeniu, aż do całkowitego zaniku w 4 lub 5 dekadzie życia. Wtedy dochodzi do utraty sprężystości przez skórę, pojawiają się zmarszczki oraz utrata witalności.

 

Kosmetyki.

Niestety procesu starzenia się skóry nie sposób zatrzymać, jednakże dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków można korzystnie wpłynąć na jej kondycję. Szczególnie preparaty zawierające elastynę (oraz kolagen) sprawiają, że skóra staje się lepiej nawilżona, odżywiona, a zmarszczki – mniej widoczne. Elastyna ma zastosowanie zarówno jako składnik specjalistycznych kremów, jak i w tonikach i mleczkach do twarzy, balsamach do ciała, kosmetykach wygładzających. Dostępne m.in. w sklepach internetowych półprodukty, jak hydrolizaty elastyny w roztworze alkoholowym są łatwe w użyciu, szybko się rozpuszczają. Hydrolizaty elastyny te zawierają naturalne składniki tkanki łącznej.

Elastyna w produkcji kosmetyków.

Poza pielęgnacją skóry twarzy i ciała mogą stanowić również doskonały dodatek kosmetyków do włosów. Pozwalają bowiem na nadanie włosom miękkości, chronią je przed szkodliwym działaniem środowiska, a także pobudzają porost. Elastynę można nabyć zarówno w wersji płynnej, jak i sproszkowanej, wszystko zależy od tego, jakie nadamy jej przeznaczenie. W zależności od tego, czy będzie nam służyła jako podstawa kosmetyków do skóry, włosów czy paznokci, możemy dodawać elastynę do: kremów, balsamów, płynów do kąpieli, mydeł, toników, szamponów, tuszów do rzęs, pudrów, a także lakierów czy odżywek do paznokci.

PODZIEL SIĘ: