Cień w kremie, w kredce, a może w żelu? Wady i zalety poszczególnych typów cieni do powiek

kremowe cienie do powiek

Cienie do powiek nie tracą na popularności i wciąż są jedynymi z niezastąpionych kosmetyków w codziennym i wieczorowym makijażu. Przy ogromnym wyborze barw i rodzajów cieni każdy może znaleźć wśród nich najlepszy dla siebie. Prawidłowo nałożone cienie są w stanie skutecznie zmienić rozstawienie oczu, powiększyć je, a także pięknie podkreślić kolor tęczówki. Poznaj 3 główne rodzaje cieni i wybierz spośród nich najlepszy dla siebie.

Rodzaje cieni do powiek

  • Cień do powiek w kremie. Cienie tego typu posiadają bardzo delikatną, aksamitną konsystencję, dzięki której możesz swobodnie kontrolować ilość rozprowadzonego na powiece kosmetyku. Ponadto bardzo dobrze „przyczepiają” się do powieki, dzięki czemu nie trzeba ich poprawiać w ciągu całego dnia. Kremowe cienie skutecznie sprawdzą się również jako kosmetyk nakładany na policzki zamiast różu do policzków, szczególnie jeśli lubisz cienie o beżowych, morelowych i różowych odcieniach.
  • Cień do powiek w kredce. Cienie w kredce są bardzo łatwe w obsłudze, nie wymagają nakładania dodatkowej bazy, a także posiadają mocno nasycone pigmenty, dzięki którym kolor jest naprawdę trwały. Cień w kredce ma tłustawą konsystencję, dlatego nie ma ryzyka, że będzie się kruszył i osypywał na policzki w ciągu dnia. Cienie w kredce są bardzo wydajne, a jeśli się stępią, wystarczy użyć do ich zaostrzenia zwyczajnej temperówki. Kredki będące cieniami są zazwyczaj na tyle miękkie, że nie ma ryzyka podrażnienia powieki podczas ich aplikacji.
  • Żelowy cień do powiek. Żelowy cień do powiek – ze względu na swoją konsystencję – najdłużej utrzymuje się na powiece. Do jego nałożenia niezbędny jest często pędzelek, który ułatwia skuteczną aplikację. Ważne jest, aby przetestować, czy tego typu cień nie ma tendencji do zbierania się w załamaniach powieki, gdyż może to wywołać bardzo nieestetyczny efekt. Kolor cienia w żelu przez cały dzień pozostaje taki sam, nie obsypuje się ani nie traci pigmentu. Żelowe cienie do powiek L’Oréal Paris można nakładać na powiekę za pomocą kilku punkcików, a następnie rozetrzeć je przy użyciu palca lub okrągłego pędzelka z dużą ilością włosków. Najlepiej wykorzystać do tego syntetyczne pędzelki, które posiadają włosie.

Baza pod cień do powiek

Baza pod cień jest niezbędna, jeśli chcesz przedłużyć trwałość kosmetyku, a także zachować jego pierwotny kolor. Baza powinna być jak najbardziej zbliżona kolorystycznie do koloru twarzy, aby nie wpływała na barwę nałożonego na nią cienia. Ponadto baza pod cień sprawia, że powieki są wyrównane i wygładzone, dzięki czemu lepiej będzie można nałożyć na nie kolorowy kosmetyk. Jeśli masz problem z osypującymi się cieniami, a także gromadzeniem nadmiernej jego ilości w załamaniach powiek, to znakomicie zapobiegnie tym problemom. Należy nałożyć ją na oczyszczoną powiekę i następnie odczekać chwilę, aby zdążyła zaschnąć. Bazę można wykorzystać pod wszystkie rodzaje cieni i należy nałożyć ją na całej powierzchni powieki.

Jak uratować pokruszony cień do powiek?

Jeśli zdarzyło Ci się upuścić cień na podłogę lub narazić go na gwałtowne wstrząsy, to możesz spodziewać się, że otworzysz opakowanie z pokruszoną zawartością. Nie należy się wtedy załamywać, a jedynie szybko reanimować kosmetyk przy pomocy sprawdzonego sposobu.

  • Rozbij cień w kamieniu na jak najmniejsze fragmenty.
  • Wpuść do kosmetyku kilka kropli 40% alkoholu w zależności od wielkości i poziomu suchości cienia i dokładnie wymieszaj.
  • Następnie owiń zwykłą monetę w bawełnianą ściereczkę lub grubszą chusteczkę higieniczną i dociśnij nią cień. Dzięki temu odsączysz nadmiar alkoholu z kosmetyku.
  • Pozostaw cień w suchym i zacienionym miejscu. Kosmetyk potrzebuje na przyschnięcie i dokładne scalenie około jednego dnia.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: