Modzele i nagniotki – sposoby na bolesne odciski

Modzele i nagniotki
Jan Romero z Unsplash

Bolesne odciski mogą stać się trudnym do zniesienia problemem w momencie, gdy już powstaną. Ich pojawianie się oznacza najczęściej jedno – trudność z chodzeniem spowodowaną bólem nasilającym się podczas chodzenia. O ile odciski na części grzbietowej mogą być bolesne, ale dość znośne w zależności od rodzaju obuwia, w które je umieścimy, tak w przypadku, gdy wystąpią na podeszwie stopy naprawdę potrafią przysporzyć dużych problemów. W drugim z wypadków jakiekolwiek nastąpienie na podłoże będzie boleśnie odczuwalne niezależnie od tego, czy stawać stopą będziemy na boso, czy stąpać nawet w najwygodniejszym obuwiu.

Dlaczego powstają?

Z reguły jest to kwestia nieodpowiedniego obuwia zbyt ciasno opinającego stopę lub jego elementy wrzynające się w poszczególne jej części. Niemałe znaczenie ma również jakość tworzywa z jakiego buty zostały zrobione. Z pewnością miękka w dotyku skóra nie sprawi nam takiego kłopotu jak sztuczna, która nie zgra się z naszą stopą aż tak dobrze jak tworzywo naturalne. Przyczynkiem do silniejszego narażenia stóp na wystąpienie odcisków i modzeli może być także zaniedbanie higieny i niewystarczająca pielęgnacja skóry w tej okolicy. Choć w niektórych częściach stopy skóra jest widocznie grubsza i wydawać by się mogło że przez to jest „nie do zdarcia”, tak jednak nie jest. Narażona jest ona bowiem bardziej na wysychanie, a tym samym podatna staje się na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Warto zatem stopy pielęgnować, nawilżać i stosować zmiękczające kąpiele. Co jednak gdy odcisk już powstał? Jak sobie z nim poradzić i szybko się go pozbyć?

Skuteczny sposób na modzele i nagniotki. Czy rzeczywiście istnieje?

Oczywiście z niechcianymi odciskami można próbować rozprawić się domowymi, sprawdzonymi sposobami. Dla osób, które jednak chcą możliwie jak najmniej wymagającego, aczkolwiek skutecznego rozwiązania, wyjściem z sytuacji będzie niewątpliwie plaster na modzele COMPEED. Plaster nie tylko ochrania przed powstawaniem nagniotków oraz modzeli, ale daje niemal natychmiastową ulgę w bólu z nimi związanym. Zapewnia on jednocześnie szybkie gojenie się tych bolesnych zmian, jakimi są powstałe rany.

Plaster tego typu warto jest zawsze mieć pod ręką, obok standardowego plastra na skaleczenia, bo tak do końca nigdy nie wiadomo, czy chodzenie w eleganckich, nowo założonych butach, czy wielogodzinne wyprawy po górach nie zagwarantują nam bliskiego spotkania z odciskiem.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: