Jak rozsądnie wybierać kosmetyki?

Jak rozsądnie wybierać kosmetyki

W dzisiejszych czasach bardzo trudno dokonać wyboru kremu do twarzy czy podkładu. Półki w drogeriach dosłownie uginają się pod ciężarem kosmetyków. Na dodatek nieustannie pojawiają się nowości, które chciałybyśmy przetestować. Podpowiadamy, jak rozsądnie wybierać kosmetyki.

Kupuj tylko to, czego naprawdę potrzebujesz

Teraz trudno kupić tylko to, co potrzebne w naszej kosmetyczce, gdy mamy na oku tyle obiektów naszego pożądania. Maskara firmy X wygląda tak ekskluzywnie, ta z Y ma lepszą szczoteczkę, natomiast tę z firmy Z reklamowała znana vlogerka urodowa. W rezultacie nie umiemy się zdecydować i kupujemy wszystkie trzy, choć w domu na swoją kolej czeka dziesięć innych tuszy do rzęsy. Zużyj najpierw to, co masz, a dopiero kupuj kolejny produkt danego typu. Nie ma sensu gromadzić kosmetyków, ponieważ te po prostu się psują, a nie jesteś w stanie zużyć dwudziestu tuszy w dwa lata.

Gdy jakiś kosmetyk sprawdzi się u ciebie, pozostań mu wierna

Nie ma sensu wiecznie gonić za idealnym podkładem czy kremem do twarzy. Jeśli kosmetyk, którego aktualnie używasz, jest bardzo dobry, świetnie tuszuje niedoskonałości bez efektu maski lub dogłębnie nawilża cerę, to pozostań mu wierna. Zamiast testować nowości, z których być może coś cię uczuli, zapcha etc., lepiej trzymać się sprawdzonych kosmetyków. Przynajmniej wiesz, że nie wyrzucasz pieniędzy w błoto, tylko kupujesz coś, co na pewno zda u ciebie egzamin.

Mniej znaczy więcej

Nie ma sensu naraz stosować kilku kremów na noc. W ten sposób możesz wywołać reakcję alergiczną, znieść działanie poszczególnych składników lub nasilić działanie jednego z nich. Krótko mówiąc, przy łączeniu ze sobą różnych kosmetyków łatwo o reakcję niepożądaną. Nie da się jednocześnie stosować kwasów i retinoidów. Trzeba zdecydować się na jedno i temu podporządkować całą swoją aktualną pielęgnację.

Kupuj kosmetyki dostosowane do swojej cery

Po co ci podkład do cery suchej, skoro masz mieszaną? Po co ci mocno kryjący fluid, gdy masz idealną cerę? Nie kupuj rzeczy, które używają wszyscy, jeśli nie są adekwatne do aktualnych potrzeb twojej cery.

Unikaj kosmetyków ze składnikami, które ci szkodzą

Jeśli twoja cera nie znosi parafiny, gdyż ta okropnie ją zapycha, nie łudź się, że nagle przestanie ci szkodzić, bo podkład marki X zachwala znana blogerka urodowa. Po prostu u niej się sprawdza, gdyż parafina jej nie szkodzi. U ciebie jest inaczej i będziesz znowu zmagać się z paskudnym wysypem. Część osób boryka się z trądzikiem i nic nie jest w stanie poradzić na niedoskonałości, które się pojawiają. Niestety, część dziewczyn ma wysyp na twarzy na własne życzenie, bo wystarczyłoby ograniczyć liczbę kosmetyków do kilku pewniaków, aby uniknąć problemów z cerą. Miej to na uwadze. Popatrz, że znajdujesz się w dużo bardziej komfortowej sytuacji.

Nie musisz znać wszystkich kosmetyków

Nie ma sensu poznawać wszystkich kosmetyków dostępnych na rynku. Wystarczy ci, że masz czym oczyścić twarz, wiesz, jaki krem świetnie ją nawilża i znasz podkład, który skutecznie maskuje niedoskonałości, ale nie zapycha cery.

PODZIEL SIĘ: