Czym najlepiej myć twarz?

Czym najlepiej myć twarz
Pablo Merchan Montes z Unsplash

Pierwszym krokiem do ładnej i gładkiej cery jest dogłębne oczyszczanie. Nasza twarz jest najbardziej narażona na osiadanie zanieczyszczeń. To na niej kumuluje się miejski kurz, pyłki i niewidoczne drobinki, które mieszają się z resztkami makijażu. Wszystko sklejone jest wydzielającym się naturalnie sebum. Czym myć twarz, żeby dokładnie pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń?

Mydło i woda to nie najlepszy pomysł

Myjesz twarz wodą z mydłem? Cóż, to naprawdę nie jest dobry pomysł. Dlaczego? Otóż mydło ma bardzo silne działanie oczyszczające, ale na skórę, zwłaszcza wrażliwą, działa bardzo drażniąco. Zaczerwienienia, pieczenie, a przede wszystkim – wysychanie. Woda i mydło to najbardziej wysuszający duet!

Na dodatek w tym wypadku trudno mówić o naprawdę dogłębnym oczyszczeniu. Musisz sięgnąć po kosmetyki, które rzeczywiście intensywnie oczyszczą skórę. Powinny usuwać makijaż oraz sebum z porów, odblokowywać ujście gruczołów łojowych i usuwać martwy naskórek. Dlatego zamiast mydła sięgnij po specjalistyczne żele, pasty i peelingi odpowiednie do twojego rodzaju cery.

A może olejek myjący do twarzy?

Alternatywą dla tych kosmetyków może być olejek do mycia twarzy i ciała. To o wiele delikatniejsza, a równie skuteczna metoda. Olejki stanowią świetne rozwiązanie – w końcu większość zanieczyszczeń to tłuszcz, a ten najlepiej usuwać tłuszczem. Olejek myjący do twarzy usuwa zanieczyszczenia bez podrażniania, wręcz przeciwnie – przyczyna się do odbudowywania ochronnej warstwy lipidowej naskórka.

Jakie inne zalety ma olejek do mycia twarzy? To prawdziwy zabieg na twarz, który działa wielotorowo. Nie tylko oczyszcza, lecz także łagodzi podrażnienia, zmiękcza, sprawia, że skóra jest delikatna i przyjemna w dotyku. Naturalne olejki są niezwykle zasobne w składniki odżywcze, których twoja skóra łaknie. A przede wszystkim – oczyszczanie olejkami oznacza nawilżanie. I to naprawdę bardzo intensywne.

Olejek do mycia twarzy

Olejek myjący do twarzy i ciała jest polecany każdemu, kto nie ma większych problemów skórnych. Ta metoda nie sprawdzi się w przypadku osób zmagających się z trądzikiem, łuszczycą czy atopowym zapaleniem skóry.

Olejek nakłada się dłońmi i po kilku minutach można zacząć go zmywać. Nie robi się tego jednak gwałtownie i trzeba unikać pocierania, które może podrażniać skórę. Należy miejsce przy miejscu przykładać ręcznik nasączony ciepłą wodą, aż olejek zostanie usunięty. To najprostszy i najskuteczniejszy sposób.

PODZIEL SIĘ: