Czy kosmetyki to dobry prezent pod choinkę?

Czy kosmetyki to dobry prezent pod choinkę

Wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki i Boże Narodzenie. Grudzień obfituje w dni, kiedy bliskim nam osobom wręcza się mniejsze lub większe upominki. Wiele z nas ma jednak problem ze skompletowaniem podarunku. Czy kosmetyki to dobry prezent pod choinkę?

Czy osoba obdarowywana lubi kosmetyki?

Zanim kupisz komuś kosmetyki, obstawiając, że to bezpieczny i zawsze trafiony prezent, zastanów się, czy druga osoba lubi w ogóle stosować tego typu produkty? Jeśli twoja kuzynka nigdy się nie maluje, to paletka cieni czy zestaw pomadek jej nie ucieszą.  Nie każdy lubi też stosować maseczki, kremy do twarzy etc. Niektóre panie ograniczają kosmetyki do minimum, gdyż mają wrażliwą skórę i większość specyfików powoduje u nich dokuczliwe dolegliwości.

Kosmetyki kosmetykom nierówne

Czym innym jest wręczyć paletkę cieni do powiek,  a czym innym zestaw żeli pod prysznic. O ile te drugie są bardzo przydatne i część osób z pewnością ucieszą, o tyle trzeba liczyć się z tym, że trafimy na kogoś, kto dostrzeże w tym zakamuflowaną aluzję. Poza tym dobieranie podkładu czy kremu do twarzy to już zbyt duże wyzwanie. Chyba że wiemy, czego dana osoba konkretnie używa, jest z tego zadowolona, ale ostatnio wspominała, że kosmetyk zaczyna sięgać dna.

Czy znasz rodzaj skóry oraz oczekiwania drugiej osoby?

Wręczanie kosmetyków może okazać się dość ryzykownym rozwiązaniem. Trzeba bowiem dobrze znać rodzaj skóry oraz oczekiwania drugiej osoby. Jeśli ktoś boryka się z trądzikiem, to raczej korzysta z zaufanych produktów i nie chce ryzykować pogorszenia stanu cery, sięgając po nieznane produkty. Poza tym musisz wiedzieć, jaki rodzaj wykończenia cieni preferuje osoba obdarowywana. To nie sztuka podarować komuś paletkę, która podoba się nam samym, a niekoniecznie bliskiej nam osobie.

Czy znasz jej ulubione marki i formuły kosmetyków?

Niektórzy stosują wyłącznie kosmetyki naturalne, drudzy tylko apteczne, a trzeci wyłącznie marki selektywne. Jedne kobiety lubią pianki myjące, a drugie tradycyjne żele do mycia twarzy. Jeśli nie znasz ulubionych marek i formuł drugiej osoby, odpuść sobie zakup kosmetyków na prezent.

Czy wiesz, czego wymaga od cieni i jakie kolory lubi?

Zakup kolorówki często bywa mniej ryzykowny od pielęgnacji. Jeśli wiesz, że ktoś lubi fioletowe cienie o matowym wykończeniu, a trafisz na paletkę idealnie wpisującą się w powyższy opis, możesz ją kupić na prezent. Gorzej, gdy kupujesz prezent dla kobiety, którą słabo znasz. Nawet jeśli brązy uchodzą za kolory bezpieczne, to osoba obdarowywana może się z nich nie ucieszyć, gdyż ma np. brązową tęczówkę i w brązowych cieniach wygląda mdło. Albo ma już kilka neutralnych palet i nie potrzebuje kolejnej.

Czy umiesz dobrać formułę oraz kolor pomadki?

Podarować można także pomadkę. Jeśli wiesz, że druga osoba lubi żywe odcienie różu o matowym  wykończeniu, możesz jej kupić w prezencie szminkę. Zawsze warto kierować się wiedzą nt. preferencji osoby obdarowywanej. Wiele z nas popełnia podstawowy błąd, kierując się własnym gustem przy zakupie prezentu.

PODZIEL SIĘ: