Przegląd najpopularniejszych opinii o soczewkach progresywnych
Szkła okularowe progresywne to obecnie najlepsze rozwiązanie dla osób cierpiących na problemy ze wzrokiem spowodowane prezbiopią. Nazywana także starczowzrocznością, prezbiopia jest zjawiskiem, które pojawia się wraz z upływającym wiekiem u wielu osób. Pogorszenie się widzenia przedmiotów znajdujących się blisko lub daleko sprawia dyskomfort w codziennym życiu. Jakie opinie można znaleźć na temat szkieł progresywnych i jak te problemy potrafi rozwiązać nowoczesna technologia?
Fakty na temat szkieł progresywnych
Według powszechnych opinii, szkła progresywne niczym nie różnią się od zwykłych okularów, co jest prawdą. Faktycznie, na ich powierzchni nie widać różnic pomiędzy wartościami, które pozwalają na wyraźne postrzeganie z bliska i z daleka. Soczewki progresywne JZO korygują w wygodny sposób prezbiopię, bez konieczności posiadania dwóch par okularów: do dali i bliży. Można zastosować w nich także nowoczesne rozwiązania, które zapobiegają dokuczliwym odblaskom w czasie jazdy samochodem czy skutecznie chronią wzrok w wyjątkowo słoneczne dni.
Ile kosztują szkła progresywne – to kolejne pytanie, jakie zadają sobie osoby, które zastanawiają się nad ich wykorzystywaniem na co dzień. Ceny tego typu okularów są zróżnicowane, w zależności od indywidualnych zaleceń okulisty związanych z koniecznością korygowania wzroku. Zazwyczaj są one nieco droższe od tradycyjnych okularów korekcyjnych, ceny zaczynają się bowiem od kilkuset złotych, natomiast warto przemyśleć ich zakup, skutecznie bowiem zastępują tradycyjnie stosowane dwie pary okularów: tzw. okulary do bliży i do dali. Obiegowe opinie, które można spotkać wśród użytkowników tradycyjnych okularów, mówią także, że do okularów progresywnych konieczne jest dobranie nieco grubszych oprawek. Jednak współczesne, zaawansowane technologie przygotowania szkieł progresywnych powodują, że można dobrać do nich dowolne oprawki, w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika.
Mity na temat szkieł progresywnych
Szkła progresywne nie zniekształcają obrazu widzenia i nie zawężają jego pola. Mogło się to zdarzać w starszych wersjach soczewek progresywnych, jednak współcześnie wykonywane szkła dostosowują się do indywidualnych warunków anatomii oka, co całkowicie zapobiega dyskomfortowi widzenia. Kolejnym pokutującym mitem o soczewkach progresywnych jest trudność w przyzwyczajeniu się do nich. Czas adaptacji trwa obecnie tyle, co w przypadku innych okularów, a zakłady optyczne udzielają gwarancji, która pozwala na wymianę okularów o innej konstrukcji, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy na dłużej.
Tekst sponsorowany