Smukła twarz wcale nie wymaga zbyt skomplikowanych zabiegów. Taki efekt uzyskamy za pomocą kilku makijażowych trików.

Modelowanie czyli trójwymiarowy efekt

Nasza twarz będzie wyglądała o wiele smuklej, jeśli odpowiednio ją wymodelujemy. W tym celu musimy zaopatrzyć się w puder brązujący. Taki kosmetyk, nałożony w niewielkiej ilości na linię żuchwy, brody, szyi i włosów sprawi, że optycznie będziemy wyglądać szczuplej. Aplikujemy go również na kości policzkowe. Puder nakładajmy pędzlem, wykonując delikatne pociągnięcia. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z jego ilością. Aby osiągnąć efekt głębi spróbujmy nałożyć jaśniejszy puder na środek brody, czoła, miejsca pod oczami i zmarszczki mimiczne. Policzki warto podkreślić różem. Całość wykańczamy jasnym sypkim pudrem, tak aby nasz makijaż wyglądał naturalnie.

Maskowanie czyli ukrywanie mankamentów

pędzel

Na zbyt szerokie czoło i inne mankamenty naszej urody także są sposoby. Skośny pędzel do różu będzie idealny dla posiadaczek okrągłej twarzy. Nałożony poniżej kości policzkowych uwydatni je, pięknie wysmuklając twarz. Z takim aplikatorem bez problemu uzyskamy pożądany efekt. Przy szerokim czole nie nakładajmy nigdy pudru poziomymi liniami, które zamiast wyszczuplić tylko je poszerzą. Kwadratowy kształt twarzy szybko zamienimy w owalny nakładając na boki żuchwy puder brązujący. Przy maskowaniu stosujmy matowe kosmetyki tylko na strefę „T” czyli nos, czoło i brodę. Matowe wykończenie optycznie zmniejszy nasz nos, przez co będzie on wyglądał zgrabniej.

Do takich zabiegów najlepiej zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria kosmetyczne. Dobre pędzle, wykonane z naturalnego włosia ułatwią aplikowanie kosmetyków. Pędzel kabuki poradzi sobie z dokładnym cieniowaniem pudru i nałożeniem go. Dzięki nim dokładnie rozprowadzimy produkt na twarzy i zużyjemy mniejszą jego ilość. Odpowiednio wymodelowana twarz będzie wyglądała pięknie. Triki makijażowe pozwolą na wydłużenie i wysmuklenie o jakim marzyłyśmy.

Udostępnij :)

Leave A Reply