Piękna i gładka skóra szyi w zasięgu Twojej ręki!

kremy-przeciwzmarszczkowe

Skóra szyi jest bardzo cienka i delikatna, dlatego również szybko ulega wszelkim procesom starzenia się, a także wiotczenia i wysuszania. Ponadto znajduje się na niej bardzo mało gruczołów łojowych odpowiedzialnych za nawilżanie i dlatego skóra szyi często jest przesuszona i wiotczeje zdecydowanie szybciej niż ta na twarzy. Za kondycję skóry szyi odpowiadają mięśnie, część szyjna kręgosłupa, a nawet ilość tkanki tłuszczowej, jaką posiadamy w tym obrębie – im jest jej więcej, tym skóra pozostaje gładsza. Skóra szyi bardzo szybko zdradza nasz wiek (nawet jeśli posiadamy bardzo zadbaną buzię), dlatego nie warto o niej zapominać podczas codziennej pielęgnacji i dbać o nią niemal tak samo, jak o twarz. Wskazane jest, aby pielęgnację szyi rozpocząć już po ukończeniu 25 roku życia! Istnieją naprawdę szybkie sposoby na poprawę jej kondycji przy niemal minimalnym wysiłku z naszej strony.

Domowe sposoby na młodą i gładką skórę szyi

  • Bardzo skuteczne i szybko działające jest okładanie szyi zimnymi kompresami i lodem. Należy przy tym pamiętać, aby nigdy nie przykładać lodu bezpośrednio do skóry. Lepiej zrobić to przy pomocy bawełnianej ściereczki lub chociażby foliowej torebki. Kontakt z zimną substancją natychmiast pobudzi skórę i zwiększy przepływ krwi, która poprawi jej stan. Masaż tego typu powinien trwać nie dłużej niż 3 minuty, aby nie wyziębić szyi zbyt mocno.
  • Niedoceniany – ale bardzo pomocny – jest również peeling, który pomoże usunąć martwy naskórek i tym samym sprawi, że skóra szyi będzie wyglądała na bardziej świeżą i promienistą. Można go wykonywać przy peelingu twarzy. Najlepiej wybrać w tym celu delikatny peeling enzymatyczny, który niemal natychmiast da skórze zastrzyk energii. Ten rodzaj peelingu jest bardzo delikatny, dlatego nie ma obawy, że podrażni cienką skórę szyi.
  • Wiele osób obserwuje poprawę kondycji skóry dzięki ćwiczeniom i spaniu w płaskiej pozycji. Dlatego postaraj się wymienić swoją poduszkę na nieco niższą niż zazwyczaj, a Twoja szyja odwdzięczy Ci się pięknym wyglądem za kilka lat. Ponadto możesz wykonywać proste ćwiczenia polegające na unoszeniu podbródka w pozycji leżącej. Ćwiczenie to należy wykonywać w seriach, nawet zanim wstaniesz z łóżka.
  • Należy zwrócić również uwagę na naszą codzienną postawę. Jeśli często pochylamy głowę, a tym samym szyja bardzo często jest zginana i rozciągana, istnieje prawdopodobieństwo, że będzie się zdecydowanie bardziej marszczyć. Zwróć więc uwagę na to, czy się za bardzo nie garbisz. Postaraj się prostować plecy i unosić podbródek tak, aby tworzył z szyją kąt prosty.

Kosmetyki pielęgnujące szyję

W trakcie lata skóra szyi jest narażona na działanie postarzających promieni UV, a w trakcie zimy podatna na ocieranie przez golfy i grube szaliki, dlatego szczególnie w tym okresie wiele kobiet uskarża się na swędzącą i czerwoną skórę szyi. W tym przypadku niezbędny będzie krem bogaty w odżywcze substancje, który wzmocni wiotką skórę. Wskazane jest, aby tego typu krem zawierał takie składniki jak witaminy A i E, które działają jako przeciwutleniacze i walczą z wolnymi rodnikami, które przyspieszają starzenie się skóry. Przykładem skutecznego kosmetyku działającego odżywczo na skórę jest krem odżywczy Mixa, przeznaczony specjalnie do cery wrażliwej. Skórze szyi brakuje kolagenu i elastyny, dlatego warto nadrobić te braki odpowiednim kremem pielęgnacyjnym, który będzie wyposażony w cząsteczki tych białek. Ponadto warto rozprowadzać je delikatnym, kolistym ruchem od dekoltu ku podbródkowi – sposób nakładania kremu ma tutaj znaczenie. Wskazane jest również, aby kosmetyk tego typu zawierał filtry ochronne, szczególnie jeśli aplikujemy go na dzień.

Artykuł sponsorowany

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Biochemia urody 2021