Jak wybrać odpowiednią paletkę cieni do powiek?

Jak wybrać odpowiednią paletkę cieni do powiek

Cienie do powiek możemy kupować pojedynczo, w zestawach składających się z trzech lub czterech odcieni, a także w formie większych paletek. W ostatnim czasie obserwuje się wzrost zainteresowania gotowymi setami. Jak wybrać odpowiednią paletkę cieni do powiek?

Ulubione kolory

Warto wybierać tylko takie paletki cieni do powiek, które zawierają kolory użytkowe z naszego punktu widzenia. Jeśli dobrze czujesz się w fioletach, postaw na set złożony z tego typu odcieni. Przy chłodnym typie urody odradzamy inwestycję w ciepłą paletę cieni do powiek, która składa z rudości, brązów i musztardy. Takie kolory nie będą dobrze prezentowały się na twojej twarzy. Gdy pracujesz w biurze, w którym obowiązuje dress code, daruj sobie paletkę z szalonymi kolorami, z czerwienią w roli głównej. Jeśli masz ciemne oczy i włosy, unikaj ciemnych paletek cieni, bo po ich użyciu będziesz wyglądała niezdrowo. Takie kolory mogą ci dodać lat i sprawić, że będziesz wyglądała jak osoba obchodząca Halloween.

Spójność kolorystyczna palety

Warto zwrócić uwagę na spójność kolorystyczną paletki cieni. Niestety, wielu producentów stawia na istny miszmasz. Otrzymujemy paletkę z jednym musztardowym cieniem, z jednym fioletem, z jedną rudością, złotem, błękitem i pistacjową zielenią. Nic do niczego nie pasuje, trudno przy takim zestawie wykonać kompletny makijaż. Jeśli to ma być twoja główna, wiodąca paletka, to lepiej postawić na cienie, które ze sobą współgrają. Np. komplet fioletów, beże wymieszane z szarościami lub całą zieloną paletę. To ułatwia wykonanie makijażu, bo nie musisz się przez kilka dni głowić, co z czym połączyć, aby wyglądać w tym korzystnie.

Wykończenie cieni

Zwróć uwagę na wykończenie cieni. Jeśli nie lubisz błyskotek, a szukasz matów, to zwróć uwagę, jak układają się proporcje między poszczególnymi cieniami. Niestety, coraz częściej w paletkach dominują połyskujące cienie, a matów jest tyle, co na lekarstwo. Taka paletka jest mało użytkowa, bo większość z nas potrzebuje matu na załamanie powieki, pod łuk brwiowy i w zewnętrzny kącik oka. Jeśli w palecie jest jeden czarny mat i jedenaście błysków, to nie stworzysz z jej pomocą pełnego makijażu.

Pigmentacja palety

Bardzo ważna jest pigmentacja cieni do powiek. Jeśli cienie są słabo nasycone kolorem, to będziesz musiała nałożyć kilka warstw, aby uzyskać jakiekolwiek krycie. Ich blendowanie będzie natomiast groziło nieestetycznymi prześwitami. Warto to mieć na uwadze.

Konsystencja cieni

Dobrze, aby cienie nie były suche, bo będą się osypywać. Może także pojawić się problem z ich przyczepnością do skóry oraz trwałością. Suche cienie często zbierają się w załamaniu powieki i ścierają w kluczowych miejscach.

Blendowanie cieni

Sprawdź, czy cienie ładnie rozcierają się na dłoni. Jeśli topornie zachodzi ich aplikacja, to przy blendowaniu będą tracić pigment. Warto to mieć na uwadze, gdyż wiele kobiet narzeka na cienie stawiające opór podczas rozcierania.

Poręczność paletki

Tutaj kluczową rolę odgrywa twój tryb życia. Jeśli na co dzień rzadko podróżujesz, to możesz postawić na cięższą i mniej praktyczną paletkę, gdyż ta będzie ci głównie służyła w domu. Gdy często odwiedzasz rodziców, odbywasz podróże służbowe, to lepsza będzie mniejsza, tekturowa paletka, którą można dobrze zabezpieczyć podczas transportu. W tym przypadku liczy się także obecność lusterka.

PODZIEL SIĘ: