perfumy z arktycznym akordem

Czym pachnie lód? Najpiękniejsze perfumy z arktycznym akordem

Czy lód może pachnieć? Wydaje się, że nie, a jednak perfumiarze z ochotą sięgają po składnik zwany akordem lodu. Wąchając perfumy, które na nim bazują, poczujesz promieniujące wrażenie chłodu, które porusza zarówno zmysły, jak i duszę. Zobacz, w jakich zapachach damskich i męskich królują lodowe nuty!

Versace – Bright Crystal

W perfumach damskich Versace Bright Crystal akord lodu wyczuwalny jest już samym wstępie. Towarzyszą mu niuanse, które jeszcze bardziej potęgują wrażenie przejmującego zimna – są to yuzu i owoc granatu. W nucie serca perfumy rozwijają się w kierunku słodyczy. Wszystko za sprawą kwiatowego trio pod postacią lotosu, magnolii i piwonii. Zimny powiew gaśnie dopiero w bazie, która opiera się na piżmie, bursztynie i akordach drzewnych. Od chłodu do palącej namiętności jest w końcu tylko jeden krok!

Revlon – Fire&Ice Cool

Woda kolońska kojarzy Ci się z produktem przeznaczonym raczej dla mężczyzn? Okazuje się, że istnieje wąska grupa zapachów określanych jako woda kolońska dla kobiet – należą do nich również perfumy Fire&Ice Cool od Revlon. Cała kompozycja bazuje na kontraście pomiędzy lodem a ogniem. Wodne kwiaty ucieleśniają lód i niosą ze sobą powiew chłodnej wyniosłości. Znajdujące się w podstawie piżmo i drzewo sandałowe stanowią ich zupełne zaprzeczenie. Kojarzą się jednoznacznie ze zmysłowością i seksapilem – pomogą Ci więc rozpalić zmysły Twojego mężczyzny.

perfumy pachnące lodem

Andrea Maack – Craft

Za stworzeniem zapachu Craft stoi islandzka artystka Andrea Mack – już to może tłumaczyć jej zamiłowanie do przejmującego chłodu. Reprezentowane przez perfumy zimno jest jednak inne niż w przypadku innych akordów z lodem – tutaj jest to chłód metalu, który przeziera spośród wszystkich warstw zapachu i pozostaje z Tobą aż do samego końca. Metalicznego posmaku nie jest w stanie zamaskować nawet ciepła podstawa, w której kadzidło dotrzymuje kroku cedrowi, paczuli i elemi. Jedno jest pewne – to zdecydowanie jeden z najbardziej enigmatycznych zapachów na rynku.

Hugo Boss – Iced

W pierwszym męskim zapachu w tym zestawieniu wrażenie arktycznego lodu tworzone jest poprzez połączenie akordów herbaty z orzeźwiającą świeżości mięty. Chłodne wrażenie potęguje ziołowe serce zapachu – wyczujesz w nim przede wszystkim jałowiec oraz towarzyszące mu, subtelne niuanse cytrusowe pod postacią wetywerii. Co więcej, ziołowy posmak ewoluuje także do bazy – zostaje jednak uzupełniony aromatem gorzkiej pomarańczy, która wprowadza do kompozycji niepokój i nadaje jej bardziej nieoczywisty wyraz.

perfumy o zapachu lodu

Davidoff – Cool Water

To co prawda kolejne perfumy z męskiej półki, lecz idealnie realizują akord lodu i są uwielbiane przez kobiety. Wrażenie chłodu jest tutaj budowane poprzez połączenie nut morskich, zielonych oraz orzeźwiającej mięty. Co więcej, zimny powiew pozostaje w perfumach aż do samego końca – dlatego tak świetnie sprawdzają się latem, niosąc ochłodę i ukojenie. Warto też wspomnieć o bazie, która pachnie mchem leśnym, cedrem i bursztynem. Wąchając ją, poczujesz chłodne, leśne powietrze, które pozwoli Ci odetchnąć od miejskiego zgiełku!

Tekst partnera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *