jak regulować brwi

Jak dopasować brwi do kształtu twarzy?

Brwi są ramą twarzy. Odpowiednio wyregulowane nadają rysom wyrazu, ale mogą również optycznie je skorygować. Starannie dobrany kształt brwi sprawia, że oczy nabierają głębi, a uroda zostaje podkreślona. Jednak każda twarz jest nieco inna, zatem nie każdy łuk będzie pasował wszystkim. Dlatego ważne, by dobrać zarówno grubość, jak i kształt brwi do kształtu twarzy, dzięki czemu w łatwy sposób możemy skorygować ewentualne niedoskonałości rysów. W jaki sposób to zrobić i jaki jest idealny kształt brwi dla różnych owali twarzy?

Jak dobrać brwi do kształtu twarzy – od czego zacząć?

Zanim zabierzemy się za regulowanie brwi, zastanówmy się, w jaki sposób to zrobić. Powinnyśmy zacząć od dokładnego przyjrzenia się swojej twarzy i próby określenia jej kształtu. Czy jest okrągła, trójkątna, owalna, podłużna, sercowata, a może kwadratowa? Odpowiedź na to pytanie jest niezmiernie ważna i to właśnie od niej każdy zabieg korekcji kształtu brwi powinien się rozpocząć. Do każdego kształtu twarzy pasują brwi wyregulowane w inny sposób, jednak zawsze – naturalne. Nie warto przesadnie ingerować w to, jak wyglądają. Odpowiednia regulacja brwi obejmuje przede wszystkim skorygowanie ich kształtu oraz usunięcie tych włosków, które nie wchodzą w łuk, i to w zupełności wystarczy.

Idealne brwi do kształtu twarzy – jak je regulować?

  • Twarz owalna

W przypadku twarzy owalnej najlepiej prezentują się brwi o naturalnym łuku, który przyjmuje kształt delikatnego owalu, zwężającego się ku skroniom. Aby osiągnąć ten idealny kształt, brwi powinny ukośnie wznosić się ku górze, po czym łagodnie opaść w dół nad zewnętrznymi kącikami oczu. Warto zadbać, by łuk nie był zbyt okrągły, co może sprawić, że twarz optycznie się zaokrągli.

  • Twarz okrągła

Ten kształt twarzy można optycznie wyszczuplić i wydłużyć za pomocą odpowiedniej regulacji brwi. Powinny przyjąć linię delikatnie przypominająca trójkąt, jednak powinna się ona układać łagodnie, by nie wyostrzyć zbyt mocno rysów twarzy.

  • Twarz pociągła

Najlepszy kształt brwi do kształtu twarzy pociągłej to brwi prawie proste. W wypadku tego kształtu najlepiej unikać łuków i zaokrągleń, ponieważ taka regulacja brwi może jeszcze bardziej podkreślić pociągłość. Końcówki brwi powinny lekko opadać w dół.

  • Twarz trójkątna

Idealny kształt brwi dla twarzy trójkątnej to łuk skierowany lekko ku górze. Taki zabieg pozwoli optycznie zmniejszyć szerokie czoło.

  • Twarz kwadratowa

W tym przypadku, dobierając brwi do kształtu twarzy, należy dążyć do uczynienia jej linii bardziej subtelną. W tym celu warto sprawić, by łuk był długi i lekko wygięty, zwężający się od środka powieki i od tego momentu przechodzący w prawie prostą linię. W tym przypadku dobrym pomysłem jest malowanie brwi kredką. Warto wypełnic kontur kolorem, a nastepnie wyczesać nadmiar produktu grzebykiem. Taki zabieg sprawi, że brwi będą podkreślone i dzięki temu złagodzą rysy twarzy.

Jak regulować brwi?

Ogólna zasada regulacji brwi mówi, że powinny być usuwane jedynie te włoski, które nie wchodzą w łuk. Najlepiej więc depilować pojedyncze włoski rosnące poniżej linii brwi, a także te, które rosną między brwiami. Nie warto zmieniać górnej linii – pozostawienie jej naturalnej zapewnia subtelny efekt i sprawia, że kształt brwi doskonale pasuje do twarzy. Można lekko, w miarę potrzeby, zwęzić brwi, jednak obecnie modne są gęste i bujne, natomiast cienkie kreseczki nie wyglądają elegancko ani kobieco. Całości dopełni odpowiedni makijaż brwi i gotowe.

Tekst sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *